Atrakcje okolicy

Drogi Turysto! Oto Beskid Śląski! Zdaniem wielu – najpiękniejsze pasmo całych Beskidów. Oprócz nieprzeciętnych walorów widokowych i przyrodniczych znaleźć tu można również mnóstwo miejsc do uprawiania czynnej rekreacji. Wszystko to sprawia, że cała kraina błyszczy niczym diament na turystycznej mapie Polski. Poniższy przegląd atrakcji z pewnością pozwoli zrozumieć, że tutaj trzeba przyjechać nie raz, nie dwa, ale kilka lub kilkanaście razy, by choć w części poznać ten przepiękny zakątek naszego kraju.

Oto Czantoria

A właściwie: Wielka Czantoria (995 m n.p.m.). Jedna z najwyższych gór Beskidu Śląskiego, graniczny szczyt między Polską a Republiką Czeską. U jej stóp leży Ustroń. Nowoczesna kolej linowa oraz doskonała nartostrada sprawiają, że jest to miejsce niezwykle popularne wśród narciarzy z Polski i Czech, a także z wielu innych krajów Europy. Dolna stacja kolei znajduje się dosłownie 350 metrów w linii prostej od Ośrodka Wypoczynkowego U Krzysia. Na stacji górnej, czyli na Polanie Stokłosica, znajdują się m.in.: wieża widokowa, Sokolarnia (park ptaków drapieżnych), letni tor saneczkowy (710 metrów!) oraz park rozrywki Polanka Pod Czantorią.

Oto Równica

Druga, po Wielkiej Czantorii, najwyższa góra nad Ustroniem (885 m n.p.m.), wznosząca się nad miastem od wschodniej strony. Na Równicy nie ma wyciągu, ale za to do wysokości 800 m n.p.m. można wjechać samochodem. Równica kusi ponadto Górskim Parkiem Rozrywki z całorocznym torem saneczkowym i świetnym parkiem linowym.

Oto Ustroń

Ustroń to uzdrowisko, posiadające własny Park Zdrojowy, Pijalnię Wód Mineralnych oraz nowoczesny Basen Solankowy. Nie jest to wcale zresztą jedyny basen w mieście. Ustroń to idealne miejsce na wczasy dla aktywnych: parki linowe, korty tenisowe, Staw Kajakowy, liczne szlaki piesze i rowerowe, wypożyczalnie rowerów, wypożyczalnie quadów i skuterów, łowiska. Zimą natomiast: wypożyczalnie nart i sprzętu zimowego oraz lodowiska. Ustroń to również raj dla dzieci: Leśny Park Niespodzianek, Park Dinozaurów, salony zabaw. I wreszcie kulturalny Ustroń, czyli: Amfiteatr z bogatym programem koncertowym, Muzeum Ustrońskie, Muzeum Zabytkowych Motocykli, Muzeum Etnograficzne „Stara Zagroda”, Muzeum Chirurgii oraz Galeria Muflon.

Oto Beskid Śląski

Beskid Śląski to także: Skrzyczne, Barania Góra, Stożek (najstarsze schronisko w Beskidzie Śląskim!), Wisła (rzeka), Wisła (miasto), Szczyrk, mnóstwo wspaniałych miejsc widokowych, rezerwatów przyrody oraz bogata infrastruktura narciarska i rekreacyjno-rozrywkowa. A wszystko to w promieniu maksymalnie 30 km od Ośrodka Wypoczynkowego U Krzysia.